Zámek Bludov

Bludovský zámek patří bezpochyby k jedné ze zdejších dominant. Mnoho let byl zavřený, veřejnosti nepřístupný a chátral. Noví majitelé, kteří zámek získali zpět v restituci v roce 1999, se jej však snaží postupně zrekonstruovat a opět přivést k životu. Zámek sice zatím není pravidelně otevřený, ale organizují se zde svatby či řada společenských akcí, takže po předchozí domluvě s majiteli je prohlídka možná.

Vzdálenost od Bludovečku: 2,2 km

Zdejší zámek vlastnili odjakživa, pouze s menšími přestávkami, Žerotínové, kteří obec Bludov také založili a sídlili zde až do 20. století.

Zajímavostí pak může být i pověst o zdejší Bílé Paní, která se objevovala i na zámku druhé větve Žerotínů, tedy ve Velkých Losinách. Tento mýt se později stal předlohou pro truchlohru “Pramáti” básníka Franze Grillparzera, který zde nějakou dobu pobýval. Kdo ví, možná tu skutečně dodnes bloudí po chodbách....

Kontakt a podrobnější informace najdete na webových stránkách zámku.

Zdroj obrázku: http://static.panoramio.com/photos/large/22687757.jpg

Restaurace a penzion Bludoveček informuje spotřebitele, že podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, má spotřebitel právo řešit spor mezi společností a spotřebitelem, pokud půjde o spor týkající se kupní smlouvy nebo smlouvy o poskytování služeb ze strany společnosti spotřebiteli a tyto smlouvy byly uzavřeny mezi společností a spotřebitelem počínaje dnem 1. 2. 2016 a dále (dále jen "spotřebitelský spor") formou mimosoudního řešení, kdy subjektem, k němuž je spotřebitel oprávněn předložit návrh na mimosoudní vyřešení sporu se společností je Česká obchodní inspekce (případně jiný subjekt, je-li povřen Ministerstvem průmyslu a obchodu). Bližší informace o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelského sporu spotřebitel dále nalezne na internetových stránkách ČOI, viz. www.coi.cz.