Tipy na výlety v okolí Bludovečku

Možná právě plánujete program na víkend a tak koukněte na nabídku naučných stezek v našem okolí. Start a cíl zvolte samozřejmě u nás - v restauraci Bludoveček:-). http://www.bludov.cz/Turisticke-tipy/Soustava-detskych-naucnych-stezek.html
Pradědovo dětské muzeum je první regionální muzeum svého druhu v České republice. Muzeum pomáhá svým malým návštěvníkům nevšedním způsobem za využití všech smyslů poznat krásy a specifika Jeseníků a jejich okolí.
Stezka byla vybudována v roce 2009 a vzhledem ke své délce 4,5 km a nijak velkému převýšení, ji zvládne téměř každý. Pojmout se tak dá například jako krásná delší procházka nebo pohodový rodinný výlet.
Bludovský zámek patří bezpochyby k jedné ze zdejších dominant. Mnoho let byl zavřený, veřejnosti nepřístupný a chátral. Noví majitelé, kteří zámek získali zpět v restituci v roce 1999, se jej však snaží postupně zrekonstruovat a opět přivést k životu. Zámek sice zatím není pravidelně otevřený, ale organizují se zde svatby či řada společenských akcí, takže po předchozí domluvě s majiteli je prohlídka možná.
Rozhledna se nachází na hranici obcí Bludov, Šumperk a Ruda nad Moravou, které se i finančně podíleli na její stavbě. Současná věž však vyrostla na místě rozhledny původní, která nesla název Štefánikova vyhlídková věž.
První kostel, zasvěcený již tehdy sv. Jiří byl v Bludově vystavěn roku 1350.
V Bludově se nachází také věhlasné lázně, které se specializují na léčbu dětské obezity, nemoci ledvin, močových cest, cukrovky a kloubového revmatismu.
Kostelíček, který bývá zdejšími obyvately familiárně nazývaný kosteléček, a jeho blízké okolí jsou jako vytržené z nějaké pohádky. Nachází se totiž přímo uprostřed lesa mezi Bludovem a Hrabenovem, kde by je nikdo nečekal. O to víc pak každého, kdo tudy prochází, překvapí, ohromí a okouzlí.
Městské skály se nacházejí mezi Šumperkem a Rapotínem. Jedná se o zalesněný vrchol s dřevěným altánem na špičce, odkud se nám naskytne překrásný výhled na okolní obce a krajinu, za jasného počasí dokonce dohlédnete až na vrcholky Jeseníků včetně nejvyšší hory Pradědu.
Velké Losiny jsou sice malou obcí, zato ale velice zajímavou. Kromě proslulého zámku a ruční papírny zde vyvěrá řada termálních pramenů, které jsou již od 50. let minulého století využívány k relaxaci a regeneraci.

Stránky

Restaurace a penzion Bludoveček informuje spotřebitele, že podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, má spotřebitel právo řešit spor mezi společností a spotřebitelem, pokud půjde o spor týkající se kupní smlouvy nebo smlouvy o poskytování služeb ze strany společnosti spotřebiteli a tyto smlouvy byly uzavřeny mezi společností a spotřebitelem počínaje dnem 1. 2. 2016 a dále (dále jen "spotřebitelský spor") formou mimosoudního řešení, kdy subjektem, k němuž je spotřebitel oprávněn předložit návrh na mimosoudní vyřešení sporu se společností je Česká obchodní inspekce (případně jiný subjekt, je-li povřen Ministerstvem průmyslu a obchodu). Bližší informace o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelského sporu spotřebitel dále nalezne na internetových stránkách ČOI, viz. www.coi.cz.