Rozhledna Háj

Rozhledna se nachází na hranici obcí Bludov, Šumperk a Ruda nad Moravou, které se i finančně podíleli na její stavbě. Současná věž však vyrostla na místě rozhledny původní, která nesla název Štefánikova vyhlídková věž.

Vzdálenost od Bludovečku: 4 km

Tu vystavěl roku 1934 Klub československých turistů za pomoci vojáků místní posádky za dozoru tehdejšího významného šumperského stavitele Karla Čundrly. Při bouřce roku 1953 však do věže uhodil blesk a ta následnému požáru podlehla.

O obnově této dominanty se začalo uvažovat již v 70. letech, k realizaci těchto plánů však nikdy nedošlo. Myšlenka byla znovu oživena až v 90. letech a jejím výsledkem je stavba, která na tomto vrcholku stojí dodnes. O její podobu se významně zasloužili autoři projektu Ing. Vladimír Malaska a Ivo Barvíř, kteří vycházeli z vnější podoby původní věze. Uvnitř je rozhledna velice útulná a její příjemnou atmosféru ještě doplňují dětské obrázky, které zdobí její stěny.

Trasa vede z Bludovečku po zelené značce přes Chocholík až do sedla U červeného kříže.  Zde je rozcestník, kde si můžeme vybrat buď jednodušší trasu, kde je menší převýšení, a to po červeném psaníčku, nebo můžeme pokračovat dále po zelené, kde nás čeká strmější stoupání.

Vstupné je spíše symbolické, tedy děti a studenti 10 Kč, ostatní 20 Kč. Informace o otevírací době a kontakt najdete na webových stránkách Klubu českých turistů Šumperk.

Zdroj obrázku: http://foto.turistika.cz/foto/92826/43878/full_a82f5b_haj100411015.jpg

Restaurace a penzion Bludoveček informuje spotřebitele, že podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, má spotřebitel právo řešit spor mezi společností a spotřebitelem, pokud půjde o spor týkající se kupní smlouvy nebo smlouvy o poskytování služeb ze strany společnosti spotřebiteli a tyto smlouvy byly uzavřeny mezi společností a spotřebitelem počínaje dnem 1. 2. 2016 a dále (dále jen "spotřebitelský spor") formou mimosoudního řešení, kdy subjektem, k němuž je spotřebitel oprávněn předložit návrh na mimosoudní vyřešení sporu se společností je Česká obchodní inspekce (případně jiný subjekt, je-li povřen Ministerstvem průmyslu a obchodu). Bližší informace o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelského sporu spotřebitel dále nalezne na internetových stránkách ČOI, viz. www.coi.cz.